Wolsztyńskie spotkania przy "Kopie"

Turniej w Starym Luboszu

W sobotę 10. 11. 2014 r. w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu odbył się I turniej rozpoczynający dziewiątą edycję Grand Prix Gminy Kościan w kopa sportowego.

Do Starego Lubosza przyjechało 180 zawodników w tym 5 pań. Dla tak dużej liczby zawodników  świetlica wiejska  okazała się za mała. W związku z powyższym pięć stolików  ustawionych zostało w sąsiadującej ze świetlicą kawiarni PRIM0.

Turniej wygrał Henryk Jankowski z Turwi gromadząc 13,5  dużych punktów  i 155 małych, który zdobył puchar sołtysa wsi Nowe Oborzyska. Kolejne miejsca zajęli : 2. Andrzej Jędrzychowski z Nowej Wsi, 3. Jarosław Ławniczak z Morownicy, 4. Paweł Woźnica z Nowego Dębca, 5. Stanisław Sikora z Starego Lubosza, 6. Robert Marciniak  z Pyszącej , 7. Stanisław Wciórka z Ziemnic, 8. Ryszard Woźniak z Piasków, 9. Piotr Bucher z Czempinia, 10. Jarosław Błaszczyk z Dalabuszek. Klasyfikację kobiet wygrała Wanda Guzikowska  z Leszna

15 najlepszych zawodników otrzymało nagrody, z których trzy pierwsze ufundowane zostały przez Brico Marche w Kościanie, Nagrody wraz z pucharami wręczył sołtys wsi Nowe Oborzyska Albin Bednarek.

.Turniej zorganizował  –  Adam Wysocki z Nowych Oborzysk przy pomocy Stanisława Sikory – sołtysa Starego Lubosza.

Sędzia główny – Grzegorz Ratajczak.

Obsługa techniczna –  Alicja Kabat.

Pełne zestawienia wyników zamieszczone są na stronach internetowych :

Następny turniej cyklu Grand Prix odbędzie się –  6. 12. 2014 r. o godz. 1800 – w Domu Ogrodnika w Widziszewie,